Czuwajcie…, bo nie znacie dnia ani godziny

Czuwajcie…, bo nie znacie dnia ani godziny

Witam Państwa!

To, że jesteśmy poddawani (my, ludzie z planety Ziemia) coraz powszechniejszej i bardziej permanentnej inwigilacji, to truizm, wszyscy o tym wiedzą. Większość z nas nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, jak wyrafinowanymi metodami się to forsuje i „przepycha” regulacje prawne, które zezwalają na odbieranie prywatności i inwigilację.

Cała „sztuka” tego „przepychania” regulacji polega na tym, że chowa się to pod płaszczyk szczytnych idei, takich jak „zapewnienie bezpieczeństwa”, „eliminacja przestępczości”, „walka z terroryzmem”, „jawność w życiu publicznym” itd. Ale… co wspólnego ma z tymi hasełkami np. podsłuchiwanie prywatnych rozmów telefonicznych osób niewinnych, niegroźnych, niekaranych i nie robiących niczego niebezpiecznego? Co wspólnego z tymi hasełkami ma wchodzenie buciorami do domów prywatnych i rodzin pod hasłami „walki z przemocą w rodzinie”, np. po skardze dziecka, że rodzice je biją, podczas gdy nabroiło i dostało raptem klapsa?

Tu chodzi o rozbijanie więzi międzyludzkich, zerwanie zaufania, zastraszenie, znalezienie „haków” na każdego, by się ludzie bali. Nie wolno nam się godzić na tego typu praktyki. Nie wolno puszczać ich płazem. Po każdej próbie zastraszenia, odebrania nam naszych praw, szantażu prawnego, moralnego czy innego – trzeba robić wielki raban i natychmiast informować jak największą liczbę ludzi wokół nas.

To ważne, bo musimy tym totalitarnym zapędom inwigilacyjnym różnych klik – globalistów, faszystów i innych podejrzanych grup – dać silny odpór.

Doskonałym podręcznikiem „omotania” nas inwigilacją oraz stosowania socjotechnik, które nas rozmiękczają, byśmy się na to godzili, jest książka „Krąg” (Katowice 2015), tytuł oryginału „The Circle” (2013). Właśnie kończę ją czytać. Jestem – mimo świadomości tego, co się dokoła nas dzieje – wstrząśnięty, bo powieść ta pokazuje, jak większość ludzi niefrasobliwie daje się omotać inwigilacją.

Bardzo polecam: Dave Eggers „Krąg”, Katowice 2015, Wydawnictwo Sonia Draga, www.soniadraga.pl

Jak skończę, mam nadzieję napisać coś więcej. Pozdrawiam i „czuwajcie!”